Orientálne masážeMasáže do kancelárieMasáže pre tehuľkyZdravotné masážeRelaxačné masážeTvárové masážeČínske ozdravné masáže / zhongyi baojian anmo

Moxovanie

Moxovanie je tradičná čínska liečebná metóda, ktorá vás dokáže zbaviť žalúdočných problémov, chronických ochorení dýchacích ciest, bolestí v krížoch a mnoho iných zdravotných problémov. Vďaka nemu si zlepšíte imunitný systém, čo sa hodí hlavne, počas zimných mesiacov. Aj keď je už tisíce rokov starou liečebnou metódou, množstvo ľudí na Slovensku stále nevie, o čo ide. Čo je na moxovaní výnimočné?

Princíp terapie
Princípom moxovania je prehrievanie akupunktúrnych bodov na tele pomocou moxy. Moxa je vyrobená z bylín, ktoré sú zabalené do tvaru cigár, pričom do moxy sa najčastejšie používa bylina - Palina obyčajná. Pri aplikácii sa moxa zapáli a vyžaruje mierne, príjemné teplo. Prikladá sa na telo, pričom vyžaruje infračervené lúče s vlnovou dĺžkou od 1 do 5 mikrometrov. Pri prikladaní moxy približne 2 cm nad určitým bodom na tele, teplo z moxy preniká do svalov, a tým blahodárne pôsobí na Váš organizmus. Stabilizuje Váš nervový systém, zrýchli látkovú výmenu a zvýši obranyschopnosť organizmu. Dokáže Vám zlepšiť imunitu i kondíciu a je výbornou prevenciou.

Kedy si môžete dopriať moxovanie? Indikácie:
Hlavnou oblasťou použitia sú hlavne stavy vyčerpanosti, chronické ochorenia dýchacích ciest, poruchy tráviaceho traktu, menštruačné poruchy, poruchy močových orgánov, neplodnosť, bolesti v krížoch, reumatické bolesti pohybového aparátu a ochorenia kĺbov. Táto liečebná technika je vynikajúca ak máte choroby a bolesti zapríčinené chladom, prievanom či zmenami ročných období.
Keďže má imunostimulačný efekt, používa sa pri psychických depresiách, nízkom krvnom tlaku a rekonvalescencii po chronických ochoreniach a operáciách. Čínska medicína považuje túto terapiu za mimoriadne účinnú, podľa nej dokonca pravidelné moxovanie určitých bodov na tele predlžuje život.

Pre koho je nevhodná? Kontraindikácie:
  • Stavy vyčerpania, psychické ochorenia, bolesti hlavy, predovšetkým u detí
  • Tehotenstvo, hlavne v dolnej časti brucha
  • Dlhodobo pretrvávajúca cukrovka
  • Neurologické ochorenia s poruchami vnímania citlivosti a bolesti
  • Horúčky
  • Nad veľkými žilami a tepnami, tvár – zvlášť oblasť očí, na prsných bradavkách
  • Intoxikované osoby
  • U otvorených rán