Orientálne masážeMasáže do kancelárieMasáže pre tehuľkyZdravotné masážeRelaxačné masážeTvárové masážeČínske ozdravné masáže / zhongyi baojian anmo

Bankovanie – vákuoterapia

Bankovanie – vákuoterapie je jedinečná účinná masážna a liečebná technika, pri ktorej dochádza k veľmi intenzívnemu prekrveniu masírovanej časti. Účinne pôsobí pri rôznych zdravotných problémoch súčasného spôsobu života. Od nepamäti sa táto metóda používala na vyťahovanie rôznych neduhov, k potlačovaniu bolesti. Bola rovnako obľúbená ako púšťanie žilou či používanie pijavíc.

Čo sa deje v procese bankovania? Sklenenú mierne nahriatu banku Vám priložíme na pokožku a tá sa následne prisaje a vytvorí podtlak na priloženom mieste. Podtlakom Vám môžu prasknúť kapiláry a vytvorí sa krvný výron. Na tomto mieste prebehne regenerácia tkaniva.

U nás sa stretnete so * suchým bankovaním:
 • kontraindikačné - banky sa prikladajú na vzdialenejšie miesto a tým sa odsaje nahromadená rv z postihnutej oblasti, používa sa pri chronických zápaloch
 • derivačné – banky sa prikladajú v okolí alebo priamo na postihnuté miesto
*masážnym (pohyblivým) bankovaním: premasírujeme Vás jednou bankou, ktorá je mierne prisatá na pokožku tela a masíruje sa ňou v smere toku lymfy. Pri tejto masáži sa Váš organizmus detoxikuje, prekrvujú sa rady tkanív a maximálne zrelaxujete. Pre Vás žienky je to dobrá podporná metóda pri odstraňovaní celulitídy v oblasti stehien, sedacích svalov, paží alebo brucha.
*dynamickým bankovaním: krátke a rýchle prikladanie baniek okolo chrbtice, na svalových skupinách, kĺboch...

Účinky bankovania:

*vplyv na kožu - odstránenie stagnujúcej krvi z pokožky, podpora regenerácie kože, zvýšenie odolnosti voči škodlivým účinkom.
*vplyv na svaly – stimulujú sa podkožné kapiláry, upravuje sa lymfatický systém, zvýšený krvný prietok vyvoláva zvýšenie teploty kože vo svaloch.
*vplyv na zažívacie ústrojenstvo – vplývanie na chrbát pomocou spinálnych nervov ovplyvňujeme vnútorné orgány
*vplyv na brucho – dochádza k stimulovaniu vnútorných orgánov a zlepšuje sa peristaltika čriev (vyprázdňovanie), sekrécia tráviacich štiav.
*čistenie krvi – následkom podtlaku sa zlepšuje krvný obeh v tepnách a žilách, môže dôjsť k hematómom (podliatinám, mdrinám)

Indikácie:
 • choroby nervovej sústavy a zmyslových orgánov (zápaly nervov, migrény, zápaly sedacieho nervu atď...)
 • choroby žliaz s vnútorným vylučovaním, poruchy imunity
 • choroby dýchacích ciest (prechladnutie, zápal mandlí, priedušiek atď...)
 • choroby trávenia (zápaly, vredy, zápchy, hnačky, choroby žlčníka, chronický zápal čreva atď...)
 • choroby močových a pohlavných ciest (choroby obličiek, zápal a slabosť močového mechúra, poruchy menštruačného cyklu, klimaktérium atď...)
 • choroby kože, podkožného tkaniva a kozmetické problémy (celulitída, chronický svrbiaci zápal kože, atď....)
 • choroby pohybových orgánov a spojivového tkaniva (akútna reumatická horúčka, kĺbový reumatizmus, bolesti kĺbov a šliach, degenerácia a bolesti chrbtice, svalové kŕče, svalová horúčka atď...)
kontraindikácie:
 • infekčné a horúčkovité ochorenia
 • celková slabosť organizmu
 • popáleniny, otvorené rany, veľké znamienka